Kosmetyczka na ratunek stopom

Salon kosmetyczny to miejsce, do którego wybieramy się w celu poprawienia swojej urody. Najczęściej z szerokiego wachlarza usług wybieramy te propozycje, dotyczące naszej twarzy lub dłoni. Wszelkiego rodzaju peelingi, maseczki czy zabiegi z dziedziny kosmetyki estetycznej cieszą się szerokim zainteresowaniem nie tylko wśród pan, ale i męskiej klienteli. Trzeba jednak wiedzieć, że w salonie kosmetycznym spora cześć zabiegów dotyczy stóp. Okazuje się jednak, że wiele osób, z różnych względów o nogi i stopy woli zadbać w domowym zaciszu. W poniżej przedstawiamy kilka propozycji zabiegów na tę cześć ciała, które może wykonać kosmetyczka.

Bełchatów posiada bogatą ofertę salonów kosmetycznych [➛polecana kosmetyczka Bełchatów (swiaturody)], w których najczęstszą usługą dotyczącą stóp jest pedicure. Trzeba wiedzieć, że to zabieg, który nie polega tylko na malowaniu paznokci u stóp. Każda kosmetyczka zaczyna od kąpieli stóp w wodzie ze specjalnym płynem, który wraz z masażem poprawia ukrwienie i poprawia transport składników odżywczych do skóry. Obcinanie i piłowanie paznokci to kolejny etap profesjonalnego pedicure. Modelowanie paznokci i usuwanie skórek poprawia wygląd i nadaje estetycznego wyglądu stopom.

Istotnym elementem zabiegu pedicure jest masaż stóp. W zależności od rodzaju dobierane są odpowiednie kremy i preparaty. Możemy skusić się na masaż klasyczny, leczniczy lub biologiczny. Po nim nasze stopy będą nie tylko zrelaksowane, ale i nawilżone i gładkie. Kąpiele parafinowe to kolejna polecana kuracja, poprawiająca wygląd naszych stóp. Zabieg polega na zanurzaniu ich w rozgrzanej płynnej parafinie. Podstawową zaletą jest nawilżenie i natłuszczanie skóry. Parafina nie wnika w głąb, a jedynie tworzy warstwę ochronną, co związuje wilgoć pod naskórkiem. Rozgrzana parafina stymuluje regeneracje skóry i poprawia krążenie krwi. Efektem kąpieli parafinowych są zdrowe stopy, aksamitnie miękkie i delikatne. Po zabiegu takim wszelkie specyfiki nakładane na skórę stóp działają o wiele intensywniej, bowiem lepiej się wchłaniają.

Kolejnym przyjemnym i zdrowotnym zabiegiem, który możemy wykonać w salonie kosmetycznym jest odświeżająca kąpiel stóp. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy wybrać kuracje z wykorzystaniem soli morskiej, liści mięty lub oleju limitowego. Kąpiele takie mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>