Jak zadbać o paznokcie w salonie kosmetycznym?

Zdecydowana większość kobiet stara się wyglądać możliwie najbardziej atrakcyjnie. Jednym z ważnych elementów wpływających na atrakcyjny wygląd kobiety są jej paznokcie – właśnie dlatego większość salonów kosmetycznych wprowadza do swojej oferty zabiegi, dzięki którym dłonie kobiet mogą wyglądać wyjątkowo atrakcyjnie. Które spośród usług gabinetów kosmetycznych zasługują na uwagę większości pań?

Każda kobieta chcąca odwiedzić salon kosmetyczny i skorzystać z oferowanych przez niego usług powinna wcześniej zapoznać się z opiniami na jego temat, by mieć pewność, że wykonany zabieg spełni jej oczekiwania. W Opolu jest wiele gabinetów, do których warto się udać i z których opieki nie będziemy niezadowoleni. Poszukując salonu godnego zaufania warto użyć frazy w wyszukiwarce: dobra kosmetyczka Opole (Świat Urody).

Manicure tradycyjny to jeden z zabiegów, który jest oferowany przez salony kosmetyczne od wielu lat. W czasie jego realizacji kosmetyczka wykonuje czynności w określonej kolejności. Konieczne jest między innymi opiłowanie płytki paznokcia na wskazany przez klientkę kształt, ważnym elementem manicure jest także pozbycie się nieestetycznych skórek. Następnym krokiem jest nakładanie kolejnych warstw lakierów: malowanie paznokci rozpoczyna się od przezroczystej bazy, następnie paznokcie zostają dwukrotnie pomalowane kolorowym lakierem. Całość zostaje utrwalona tzw. topem. Efekt utrzymuje się na paznokciach przez kilka dni.

Manicure hybrydowy to usługa, którą ma w swojej ofercie każdy renomowany salon kosmetyczny. Ten rodzaj manicure zyskał duże uznanie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Czym wyróżnia się ten rodzaj manicure? Przede wszystkim wyjątkową trwałością, ponieważ dobrze wykonany może utrzymać się na płytce paznokcia nawet do czterech tygodni. Decydując się na zrobienie manicure hybrydowego, należy mieć świadomość, że większość prac wykonywanych podczas zabiegu wygląda tak samo jak w przypadku manicure tradycyjnego – konieczne jest usunięcie skórek i odpowiednie spiłowanie paznokci. Kolejny krok jest nieco inny, ponieważ kosmetyczka nakłada bazę, która musi zostać utwardzona w lampie LED lub UV. Później stylistka paznokci nakłada na paznokcie lakier w kolorze, na który zdecydowała się klientka, możliwe jest także wykonanie zdobień na paznokciach – klasyczny manicure francuski, modne ombre lub inne wzorki – postacie z bajek, napis czy motywy świąteczne – wybór należy do klientki. Ostatnim krokiem jest nałożenie top coatu, dzięki któremu lakier pozostanie błyszczący przez wiele dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>