Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Czasy bujnego owłosienia mamy już za sobą. I nie chodzi już tylko bujną czuprynę. Dziś modne i higieniczne jest usuwanie zbędnego owłosienia i jest to trend utrzymujący się zarówno u pań, jak i u panów. Istnieje wiele metod walki z niechcianym owłosieniem – jedne skuteczniejsze niż inne. Maszynki, depilator, kremy i żele, a nawet lasery – wszystko zależy od preferencji, typu skóry i odporności na ból. Można to robić w domowym zaciszu lub wybrać salon kosmetyczny. W mieście Rzeszów znajdziemy wiele nowoczesnych salonów kosmetycznych (➧ŚwiatUrody.com), które oferują swoim klientkom różnorodne usługi. Personel zatrudniany w salonach kosmetycznych w Rzeszowie jest świetnie przygotowany do swojej pracy, więc warto mu zaufać. Szukając odpowiedniego salonu w internecie, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „kosmetyczka Rzeszów”, a otrzymamy wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce.

U kosmetyczki jedną z najczęściej wybieranych usług jest depilacja laserowa. Na czym polega taki zabieg? Czy jest skuteczny i trwały? Na początku trzeba wyjaśnić na jakiej zasadzie działa laserowe usuwanie owłosienia. Otóż wszystko opiera się na bazie zjawiska fototermolizy. Wiązka światła wytwarzana przez laser przenika do skóry, a tam jest pochłaniana przez mieszki włosowe. Energia, którą wytwarza laser jest bezpieczna dla skóry, ale zabójcza dla cebulki, a właściwie melatoniny (➧wikipedia.org) – barwnika, który znajduje się wewnątrz. Z faktem tym wiążą się wady laserowej depilacji. Im jaśniejsze włosy, tym mniejsza skuteczność tej metody. Największą zaletą laserowego usuwania włosków jest jego wszechstronność i trwałość. Jednakże o tym jak skuteczna jest depilacja laserowa w głównej mierze decyduje karnacja i kolor owłosienia. Ciemne grube włosy są najlepsze do usuwania, bowiem w nich znajduje się najwięcej melatoniny. Im jaśniejszy kolor, tym słabsze wyniki. Laserowa depilacja jest także bezbolesna. Mimo że włosy są niszczone wiązką światła, która emituje ciepło, zabieg nie powoduje bólu przez zastosowanie systemu chłodzącego. Po laserowej depilacji nie grożą nam także podrażnienia. Dlatego jest to metoda stosowana na tak delikatne rejony ciała jak okolice bikini. Laserowa depilacja nie jest jednak pozbawiona wad. Przede wszystkim nie mogą jej stosować osoby cierpiące na bielactwo, osoby o jasnej karnacji, kobiety w ciąży. Ponadto skóra przed laserowym zabiegiem nie może być nadmiernie opalona (lepiej nie korzystać z solarium) ani powierzchniowo uszkodzona (zadrapania czy skaleczenia). O wszystkich tych i innych przeciwwskazaniach przed zabiegiem powinna jednak powiadomić kosmetyczka.

Rzeszów posiada bardzo bogatą ofertę salonów kosmetycznych, w których można wykonać zabieg depilacji laserowej. Trzeba jednak wiedzieć, że mimo sporej konkurencji na rynku, cena zabiegu jest dość wysoka. I to jest kolejna wada. Aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia trzeba wykonać kilka zabiegów, co znacznie zwiększa koszt laserowej depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>